»Lahko bi izbral tudi besedo, po kateri sprašujete, vendar - vsaj tako upam - tudi 'drugačni' ne kvari pomena, ker je svet, o katerem govori ta knjiga, izpolnjen z določili, ki označujejo nekaj, kar znotraj te svetnosti ne obstaja, malo verjetno obstaja ali pa je prignano do skrajnosti, na podlagi katere lahko potem govorimo o Prestopu, in če je v delu veliko govora o zlu, o njegovi totalni negaciji. Hkrati pa določilo na paradoksen način označuje nekaj, kar ni označljivo, in to je Boga ali Neskončno-nedoločeno. Lahko namreč označujemo Reči, ki so zunaj okrožja Določenega. Ter s tem pripisujemo Nedoločenemu 'poseben pomen', mu izkazujemo 'posebno čast' in skrušeno priznavamo, da ga ne moremo spodnesti z nobenim določilom. Da je neulovljivo, svobodno.«
»Po branju knjig greš v svet drugačen.«
»Če hočemo misliti svet onkraj tega, kar nam je prikazal Gianolli, se moramo zavedati, da je obstajalo tudi drugačno novinarstvo.«
»So stvari, ki so svete, s katerimi razumni ljudje ne trgujejo, zato obstajajo države, to nas dela posebne, to je del naše identitete.«
»Knjige nam odpirajo nove svetove, odkrivajo nove kulture, odstirajo drugačna razmišljanja in z njimi potujemo skozi čas.«
»Če nimaš otroka s posebnimi potrebami, potem sploh ne veš, da ti prostori obstajajo.«
»Branje je avantura duha. Najprej, ko bereš, si sam – po možnosti v tišini. In lahko zlezeš noter vase. Potem spoznavaš svet. Toliko sveta in različnih ljudi, kot je v knjigah, mi v realnem življenju ne moremo spoznati. In toliko odmevov, kolikor lahko zaslišimo v svoji duši, ko preberemo nekaj, kar se nas dotakne, je tudi na kakšen drug način težko, če ne celo nemogoče.«
»Sama ideja je prava in jo vsekakor podpiramo. A obstajajo določena vprašanja, o katerih se moramo pogovoriti.«
»Živeli smo v svetu, za katerega smo mislili, da obstajajo določena merila med narodi in ljudmi na splošno, ki so enaka za vse.«
»datum seje sveta zavoda, na katerem bodo odločali o kandidatih, še ni določen.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju